Za nami trudny rok. Wielu z nas przebyło infekcję wywołaną przez wirus SARS-COV 2.  Część osób chorowała  skąpo objawowo, łagodnie, ale u wielu osób przebieg choroby był długi i ciężki. Był to bardzo trudny czas dla chorych i ich najbliższych.

Kolejne tygodnie po chorobie często związane są z utrzymującymi się nadal objawami powikłań przebytego zakażenia.  Może być ich  wiele. Począwszy od powszechnie występującego przewlekającego się zmęczenia, przez uporczywy kaszel, duszności, utrzymujące się zaburzenia neurologiczne (utrata węchu i smaku, pozostałości po przebytym udarze), psychiatryczne (pogorszenie funkcji poznawczych, pamięci, zaburzenia depresyjne lub lękowe) na objawach ciężkiej niewydolności krążenia lub oddechowej skończywszy.

Można powiedzieć, że jesteśmy w grupie szczęśliwców, którzy tę chorobę przeżyli. Powrót do pracy i normalnej, codziennej aktywności, zarówno zawodowej jak i rodzinnej, społecznej może jednak przysparzać pewne trudności.

Jeśli czujesz się nie w pełni zdrowy, osłabiony lub utrzymują się u Ciebie objawy powikłań przebytej choroby konieczne będzie wdrożenie diagnostyki i leczenia tych powikłań.

 

Światowy Miesiąc Nowotworów Krwi

 

 

Kiedy warto udać się na konsultację po przebytym COVID-19?

Jeśli wciąż odczuwasz: 

➡️ zmęczenie
➡️ zadyszka lub duszności
➡️ problemy z oddychaniem
➡️  nawracający kaszel
➡️ nawracająca gorączka
➡️ bóle w klatce piersiowej
➡️ kołatanie serca

➡️ bóle stawów, bóle mięśni

➡️ bóle głowy

➡️ zaniki pamięci
➡️ lęki, depresja
➡️ utrata węchu, smaku

 

 

Interdyscyplinarny zespół specjalistów w przychodni Specjalistycznej PROSEN-MED może pomóc Ci  w diagnostyce
i terapii powikłań po przebytym COVID -19.

Pierwsza wizyta – lekarz koordynujący zbierze wywiad i zbada chorego, jeśli to konieczne zleci wykonanie odpowiednich badań dodatkowych (np. laboratoryjnych, radiologicznych)  oraz skieruje do specjalisty, którego konsultacji dany pacjent będzie potrzebował.

➡️ Zespół specjalistów: internista, kardiolog, pulmonolog, immunolog, neurolog, psychiatra, alergolog, reumatolog, specjalista leczenia bólu, fizjoterapeuta, psycholog.

Koszt wizyty u lekarza koordynującego – 140 zł, 10% zniżka na badania laboratoryjne zlecone podczas pierwszej wizyty.

Koszt wizyty u specjalisty zgodnie z  obowiązującym w Przychodni PROSEN-MED cennikiem.

Terminy wizyty do uzgodnienia telefonicznego.